Cërnotava

fshat në Kosovë

Cërnotavë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Cërnotavë
Fshat
Vendndodhja
Cërnotavë is located in Kosova
Cërnotavë
Cërnotavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 809 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 12′ 21″ Veri

20° 48′ 26″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto