Darmstadtiumi

Darmstadtiumi është element artificial radioaktiv i zbuluar nga instituti per kerkime për ione të rënda (Gesellschaft für Schwerionenforschung) në Darmstadt, Gjermani.

PërbërjaRedakto

Kombinimet kimikeRedakto

PërdorimiRedakto

Shih dhe këtëRedakto


  Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.